Nie pamiętam nawet jednego dnia bez koni. Mój dziadek jako kawalerzysta walczył w dwóch wojnach. Zawody w skokach wraz z innymi oficerami urządzał pomiędzy kolejnymi bitwami. Tata jest dwukrotnym mistrzem Polski i założycielem stadniny, która stała się szczęściem i dumą naszej rodziny. Dla moich przodków konie były niemal całym życiem.

Stają się tym samym dla moich dzieci. Ktoś kiedyś powiedział, że historia polski była końmi pisana. Ratowały nas podczas kolejnych wojen z Krzyżakami, Szwedami czy Turkami. Przewoziły dobytek czy pracowały w polu. Bez nich nasz kraj w ogóle by nie istniał. Gdybyśmy teraz o nich zapomnieli – bybołoby ogromną niesprawiedliwością.

Dlatego moim pragnieniem jest stworzenie kolekcji, która przeniesie konie z łąki, parkuru i obrazów Michała Zaborowskiego do codziennego życia…

Z PASJĄ I SZTUKĄ NA SERCU!
„Białe koszulki stanowią płótno dla bajecznych przedstawień wierzchowców. Ostre szkice wykonane ciemnymi pastelami, nabierają miękkości w połączeniu z akwarelowym wypełnieniem. Polski artysta, którego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzealnych na całym świecie, zatrzymuje zwierzę w galopie, izoluje jego muskularne ciało z chaotycznej rzeczywistości i odziera ze zbędnych szczegółów. Ta wrażliwa interpretacja urzekła miłośniczkę koni, która pasję do jeździectwa ma we krwi.”